Звіт головного лікаря Комунального підприємства «Галицинівський центр первинної медико-санітарної допомоги» про роботу закладу за 2022 рік

09.01.2023

КП «Галицинівський ЦПМСД» створено на базі майна спільної власності територіальної громади Галицинівської ОТГ. Засновником, власником та органом управління майном Підприємства є Галицинівська сільська рада.

Згідно наказу МОЗ України № 1706 від 20.09.2018 року Центру видано ліцензію на здійснення медичної практики відповідно до законодавства.

10 серпня 2021 року КП «Галицинівський ЦПМСД» пройшов акредитацію та отримав першу акредитаційну категорію.

01 січня 2022 року Центром укладено договір з Національною службою здоров’я України і відповідно до умов цього договору надає пацієнтам медичні послуги за програмою медичних гарантій, що передбачені Порядком надання первинної медичної допомоги, затвердженим наказом МОЗ №504 від 19.03.2018року. Відповідна робота проведена щодо укладання аналогічного договору на 2023 рік.

Від 24 лютого 2022 року повномасштабне військове вторгнення Російської Федерації в Україну, внесло свої корективи в роботу КП «Галицинівський ЦПМСД».

В зв’язку з бойовими діями, кількість декларацій з пацієнтами зменшилась. Станом на сьогоднішній день лікарями укладено 7142 декларацій (на кінець 2021 року кількість декларацій становило – 7351).

На жаль, Галицинівська громада опинилася в зоні активних бойових дій, через яку проходила лінія фронту. Як результат цього, КП «Галицинівський ЦПМСД» зазнало значних втрат у вигляді повного руйнування амбулаторії села Прибузьке та пункту здоров’я в селі Степова Долина, та часткових руйнувань амбулаторій села Українка та села Лупарево, що потребують значних фінансових вкладень. Частково пошкоджена амбулаторія села Лимани на даний час вже відремонтована та продовжує працювати в штатному режимі. Проведена повна заміна даху, заміна пошкоджених дверей та вікон в Українківській амбулаторії.

За цей період покинули свої робочі місця, в зв’язку з активними бойовими діями, частина працівників – 3 лікаря, 8 медичних сестер, 6 іншого персоналу. В зв’язку з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб, на плечі медичного персоналу, що лишився, лягла дуже велика напруга, а саме, виконання програми медичних гарантій згідно вимог НСЗУ, включаючи забезпечення медичними засобами, в тому числі у вигляді гуманітарної допомоги, населенню громади та внутрішньо переміщеним особам, в тяжких умовах постійних обстрілів та бомбардувань.

Не зважаючи на вкрай тяжкі обставини, повністю або частково зруйновану інфраструктуру, медична допомога надавалася щодня, включно вихідні дні.

В зв’язку з умовами, що склалися, ускладнилася вакцинація населення від COVID-19, а також, в зв’язку з виїздом майже всіх дітей за межі Галицинівської громади, ускладнилося проведення імунопрофілактики дитячого населення згідно Календаря профілактичних щеплень.

Кількість відвідувань до лікарів та відвідувань надому

Кількість відвідувань лікарів включно з профілактичними, усього

у тому числі дітьми віком 0 - 17 років включно

Кількість відвідувань лікарями пацієнтів удома, усього

у тому числі дітей віком 0 - 17 років включно

Проведено діагностичних та лабораторних досліджень:

ЕКГ – 451

УЗД –  62

Цитологічних досліджень – 18

Біохімічних досліджень – 36

Загальний аналіз крові – 598

Загальний аналіз сечі – 330

Цукор крові – 198

Надання медичної допомоги при COVID-19

1. Зареєстровано хворих – 403
  2. Амбулаторно проліковано – 394
  3. Скеровано в стаціонар – 9 (2%)
  4. Померло хворих – 0
  5. Зареєстровано хворих медпрацівників – 0
  6. Обстежено методом ПЛР – 23
  7. Обстежено швидкими тестами – 636
  8. Обстежено методом ІФА – 0

Наразі, після вимушеної паузи, готуємось до відкриття нової сучасної амбулаторії загальної практики сімейної медицини в селі Галицинове, збудованої у рамках проекту президента України «Велике будівництво». Також будуть продовжені роботи зі здачі в експлуатацію амбулаторії села Лупарево, яка на  сьогоднішній день складає 60% готовності.

Інформація щодо використання коштів місцевих бюджетів за 2022рік:

Касові видатки станом на 01.01.2023 склали  6 672 163,95грн., а саме:

• Заробітна плата – 4 123 55,06грн.
  • Нарахування на заробітну плату – 858 646,56грн.
  • Медикаменти та перев’язувальні матеріали – 507 837,44грн.
  • Продукти харчування (придбання молочних сумішей для дітей з малозабезпечених сімей) – 19 077,78грн.
  • Оплата послуг (крім комунальних) – 684 288,40грн. (поточний ремонт Українківської АЗПСМ – 249 759,78грн., аварійний ремонт системи водопостачання Галицинівської АЗПСМ – 10265,44грн., заміна вікон Лиманівської АЗПСМ – 38658,00грн., ремонт покрівлі Українківської АЗПСМ – 197096,00грн., заміна вікон та дверей Українківської АЗПСМ – 175544,00грн.).
  • Інші виплати населенню (пільгові рецепти для окремих груп населення та за певними категоріями захворювань) – 138660,08грн.

Також, на оплату комунальних послуг  використано коштів на загальну суму 290 270,63грн. : (2272 (водопостачання) – 6 117,63грн., 2273 (електрична енергія)  –144 964,74грн., 2274 (газопостачання) – 139188,26грн.).

Дебіторська та кредиторська заборгованість відсутня.

Головний лікар                                                                 А.АЛІФАНОВ