Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Ковід-сертифікати. Все, що потрібно знати

Новина
26.10.2021

Ковід-сертифікати. Все, що потрібно знати

Які є сертифікати?

Електронні ковід-сертифікати бувають внутрішні для використання в Україні та міжнародні - для перетину кордону.

  • Міжнародний ковід-сертифікат можна створити і у додатку, і на порталі Дія. Міжнародний COVID-сертифікат,  також генерується після повного курсу вакцинації на 365 днів. Але у кожної країни є свої терміни дії сертифікатів, то ж радимо заздалегідь перевіряти цю інформацію перед подорожжю на сайті МЗС.

Внутрішній - тільки у застосунку Дія.

  • “Жовтий” внутрішній, що генерується після щеплення першою дозою дводозної вакцини. Він діє 120 днів та доступний у застосунку Дія.
  • “Зелений” внутрішній, що генерується після повного курсу вакцинації. Він діє 365 днів.

Де взяти ковід-сертифікат?

Право на ковід-сертифікати мають всі українці, які отримали одне чи два щеплення.

Є кілька способів, як їх отримати.

Перший - у сімейного лікаря. Це паперовий документ, який ще називають свідоцтвом про вакцинацію. Він має містити ваше ім'я, прізвище, назву вакцини, печатки лікарні та підписи лікаря. Його видають лише після двох доз щеплення.

Другий спосіб - це його генерування у додатку Дія у смартфоні або на порталі Дія. Це електронний документ з QR-кодами. Покрокова інструкція за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=rIMPhfej55A

Як завантажити електронні ковід-сертифікати?

Ось алгоритм завантаження електронного ковід-сертифіката:

  • встановити застосунок Дія на телефон
  • у Дії натиснути "Послуги"
  • обрати "COVID-сертифікат"
  • Підписати Дія.Підписом заяву на передачу даних (потрібно пройти верифікацію, наприклад, за допомогою фото)
  • натиснути "Отримати сертифікат"

Далі Дія.Підписом підписати згоду на отримання даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до Дії — і все. Дані про вакцинацію підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із вашими іншими цифровими документами в застосунку. 

Також сертифікат можна завантажити без смартфона на порталі Дія. Але тільки міжнародний.

Паперовий сертифікат і електронний одинакові?

Ні. Це різні види документів.

Паперовий сертифікат видає сімейний лікар. Він більше знадобиться для підтвердження вакцинального статусу всередині країни.

Українські електронні ковід-сертифікати визнані у ЄС. Вони містять QR-коди, які перевіряють при перетині кордону. Хоча, відомі приклади, коли кордон перетинали і з паперовими ковід-сертифікатами.

Що означають кольори сертифікатів?

З кольорами сертифікатів багато плутанини.

Іноді паперові свідоцтва про щеплення називають жовтими сертифікатами, їх можуть друкувати на будь-якому папері. І тут колір не має ніякого значення.

Головне, що треба запам'ятати - перевіряйте, чи правильно все написано - ваші дані, назва вакцини. Такі сертифікати видають лише після повного курсу щеплення.

А електронні ковід-сертифікати діляться на два типи за кольорами. І тут кольори важливі.

Після першого щеплення можна отримати жовтий електронний сертифікат. Після другого - зелений ковід-сертифікат.

Для подорожей за кордон підходять лише зелені сертифікати. Вони свідчать про повний курс щеплення. Такі сертифікати вважаються дійсними на 14 день після другого щеплення.

Якщо сертифікат не вантажиться?

Проблем із завантаженням сертифікатів виникає багато. Система не бачить людей через помилки у прізвищах та назвах вакцини, які допустили лікарі під час внесення даних. Також користувачі скаржаться, що застосунок не впізнає їхні обличчя. У Мінцифри запевняють, що працюють над цим. Вже понад мільйон українців змогли завантажити сертифікати - і на айфони, і на андроїди. Найперша порада, якщо не вдається завантажити сертифікат, - оновити застосунок Дія. Багато проблем вирішується зі встановленням найновішої версії.

При виникненні таких питань можна звертатися до технічної підтримки застосунку Дія, а також у чат Дії

 

2021 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше