"ЯК СПРИЯТИ ВІДНОВЛЕННЮ ГАЛИЦИНІВСЬКОЇ ГРОМАДИ В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНОГО ГУМАНІТАРНОГО ПРАВА?"
Новина
"ЯК СПРИЯТИ ВІДНОВЛЕННЮ ГАЛИЦИНІВСЬКОЇ ГРОМАДИ В КОНТЕКСТІ МІЖНАРОДНОГО ГУМАНІТАРНОГО ПРАВА?"
За сприяння Галицинівська територіальна громада та Агенції регіонального розвитку Миколаївської області, в рамках реалізації проєкту "Підтримка постраждалих/де окупованих громад Півдня України щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права", який здійснюється Одеською обласною організацією ВГО "Комітет виборців України" за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми "Права людини в дії", яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини, 26 червня в селі Галицинове відбувся "круглий стіл" - "Як сприяти відновленню Галицинівської громади в контексті міжнародного гуманітарного права?"
Учасники під час "круглого столу" разом з модераторкою заходу Альоною Єгоровою, Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України", розглядали питання:
Які виклики стоять перед громадою у сфері відновлення і яким чином цьому може допомогти міжнародне гуманітарне право? Які етапи та можливості Програми підтримки постраждалих громад Півдня України щодо документування воєнних злочинів та застосування міжнародного гуманітарного права?
Які аналітичні/інформаційні продукти допоможуть активізувати процеси відновлення громади та залучення ресурсів для цих цілей?
Чи можливо створити екосистему управління інформацією щодо документування воєнних злочинів, фіксації збитків та прогресу відновлення цивільних об'єктів на рівні громади і що для цього потрібно?
А у рамках тренінгу "Основи міжнародного гуманітарного права для публічних службовців" від юриста ВГО "Комітет виборців України) Артема Таукача слухачі ознайомилися:
з сутністю міжнародного гуманітарного права;
що визнається злочином відповідно до МГП;
що таке геноцид;
що таке злочини проти людяності;
що таке воєнні злочини,
що таке злочин агресії;
розв'язання ситуаційних завдань (CASE-STUDY);
Чому потрібне документування воєнних злочинів;
Як публічні службовці можуть документувати воєнні злочини;
Міжнародний реєстр збитків, чим він займається;
чим реєстр не займається;
Програмою підтримки постраждалих громад Півдня України.
Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми "Права людини в дії", яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Українська Гельсінська спілка є однією з організацій-засновниць ініціативи "Трибунал для Путіна".