Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

ВІТАННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ДО ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ!

Новина
21.11.2024
21 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ В УКРАЇНІ
Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає одне із знакових державних свят, встановлене на честь двох революцій – Помаранчевої 2004 року та Революції Гідності 2013-го.
ВІТАННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ДО ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ!
Шановні мешканці Галицинівської громади!
Прийміть щирі вітання з Днем Гідності та Свободи.
Сьогодні вшановуємо всіх, хто зробили крок назустріч небезпеці. Хто поклав життя та здоров’я заради спільного блага. Заради нашої Гідності, Свободи та Державності.
Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, є гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
Світла пам’ять Героям Небесної Сотні та воїнам, які полягли, захищаючи незалежність української держави, стримуючи збройну агресію Російської Федерації.
Українці – це нація переможців.
Тож віддамо шану полеглим! Пам'ять про Небесну Сотню завжди буде жити в наших серцях.
Повага живим! Та щира подяка всім захисникам за можливість бути вільними на своїй Богом даній землі!
З нагоди цього свята щиро бажаю якнайскорішої Перемоги над ворогом, мирного неба над українською землею, добробуту та злагоди у кожній домівці, нехай щодня міцніє і не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави!
Слава Україні!
Слава українським Героям!
Галицинівський сільський голова Іван НАЗАР.
 

21 листопада - День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го. 

Під час президентських виборів 2004-го року здійнялися акції протесту. 

За попередніми результатами другого туру, оголошеними 21 листопада Центральною виборчою комісією, перемогу в президентських перегонах здобув Віктор Янукович. Масові та брутальні фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів збурили українське суспільство. Прихильники опозиційного кандидата – Віктора Ющенка, 22 листопада вийшли на мітинги незгоди. Протестний рух охопив найбільші міста України, а центром став Майдан Незалежності у Києві. Внаслідок цих подій відбувся повторний другий тур президентських виборів за результатами якого переміг Ющенко.
У листопаді 2005 року новообраний Президент заснував свято – День Свободи.
У грудні 2011 року наступний Президент України Віктор Янукович скасував День Свободи і об’єднав його з Днем Соборності.

21 листопада 2013-го року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції.

Після того як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Стало зрозуміло, що країна рухається до  авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгідних. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими.  
18-20 лютого – в найтрагічніші дні Революції, сталися сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні. 
Вночі на 22 лютого тодішній президент Янукович втік з України. Відбулися  позачергові президентські вибори, які засвідчили європейський вектор орієнтації. Україна вдруге отримала шанс для цивілізаційного вибору, демократії,  очищення від впливу тоталітарного, людиноненависницького  комуністичного минулого. 
На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів.
13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору. 

2024 © Усі права захищено
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше