Співпрацюємо заради розвитку спорту в громаді

14.08.2020

Галицинівська ОТГ з 2017 року є громадою-партнером  Програми  Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Під час  підготовки Стратегічного плану Галицинівської ОТГ, висновків з дослідження якості життя у 2018 році, виявились проблеми з надання спортивних послуг. Результати діагностичного оцінювання якості надання спортивних послуг, що проводили під час розробки «Плану удосконалення послуги “Спорт” Галицинівської сільської ради Миколаївської області на 2019-2023 роки» Програмою DOBRE,  довели, що мешканці потребують  удосконалення  її  у громаді.

Недосконалість спортивної бази у с. Галицинове суттєво впливає на рівень фізичного розвитку дітей, молоді та дорослого населення села. Зниження спортивного рівня підготовки та інформаційної політики для учнів та молоді сіл ОТГ у свою чергу, як післядія, посприяла до безкультурної поведінки, пияцтва, підвищення рівня мародерства, відсутності поваги до самих себе та до середовища.

Саме тому у робочій групі з Плану удосконалення послуги спорт в Галицинівській ОТГ виникла ідея зі створення мережі спортивних майданчиків і приміщень у 6 селах Галицинівської ОТГ (9080 осіб мешканців ОТГ, серед яких 914 учнів 5 шкіл), шляхом об’єднання зусиль громади, органів місцевого самоврядування і Програми USAID DOBRE у формуванні здорового способу життя мешканців сіл громади, проведення просвітницької інформаційної компанії, навчально-тренувального процесу, спортивних змагань, культурно-спортивних заходів для жителів територіальної громади. А також об’єднання зусиль для реалізації державної програми з покращення здоров’я нації та підтримки процесів децентралізації.

1,5 роки роботи по реалізації Плану показали гарні результати, як в частині удосконалення методологічної складової, так і в поліпшенні об’єктів інфраструктури.

На сьогоднішній день, завдяки  Програмі DOBRE виконані основні пункти Плану :

-   облаштовано  трибунами з ярусами для 3 універсальних майданчиків, які розміщені в с. Лупареве, с. Українка і с. Галицинове;

-     придбано 8 комплектів по 6 шт. вуличних тренажерів та 7 малих і 1 великий комплекс тренажерів для workout – в с. Галицинове, с. Лимани, с. Лупареве, с. Прибузьке, с. Українка, с-щі Степова Долина;

-  придбано спортивне обладнання для лікувальної фізкультурної кімнати Інклюзивного ресурсного центру Галицинівської ОТГ;

-      придбано спортивне обладнання для зайняття жінками фітнесу і аеробіки для 5 сіл Галицинівської ОТГ.

На жаль, обмеження в рамках карантину, не дозволили урочисто відкрити зазначені об'єкти, але чекаємо нагоди, коли до нас приїдуть Беррі Рід, директор USAID DOBRE та Наталія Сафронова, програмна спеціалістка програми DOBRE в Миколаївській області, де ми зможемо особисто подякувати за той вклад, який зробила Програма DOBRE для розвитку нашої громади.