Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

ЩОДО ОБОВ’ЯЗКУ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ (ДАЛІ – ФОП) ВИКОРИСТОВУВАТИ РРО ТА ПРРО ПРИ ЗДІЙСНЕННІ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ.

Новина
16.06.2023

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ВІД ВІТОВСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ ІНСПЕКЦІЇ

ЩОДО ОБОВ’ЯЗКУ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ (ДАЛІ – ФОП) ВИКОРИСТОВУВАТИ РРО ТА ПРРО ПРИ ЗДІЙСНЕННІ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ.

Реєстратори розрахункових операцій у 2023 році зобов’язані використовувати підприємці, які здійснюють розрахункові операції:

Фізичні особи-підприємці 2 – 4 групи спрощеної системи оподаткування, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу;

Фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування.

Таким чином застосування РРО обов’язкове для підприємців, що ведуть розрахункові операції в готівковій чи в безготівковій формі при продажу товарів або наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також при прийманні готівки для подальшого її переказу.

Також є категорії підприємців,які не мають обов’язку використовувати програмні та класичні реєстратори розрахункових операцій, зокрема:

ФОП 1 групи:

Підприємці, які приймають оплату виключно у формі банківського переказу за реквізитами IBAN;

Підприємці, що реалізують товар у селах (якщо вони не здійснюють дистанційний продаж товарів та не реалізують підакцизні товари).

Звертаємо увагу, що починаючи з 1 січня 2023 року, суб’єкти торгівлі, які здійснюють господарську діяльність у  населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тисяч осіб, повинні забезпечити  приймання безготівкових розрахунків, в тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних додатків або пристроїв за товари чи послуги, включно з дистанційною реалізацією таких товарів чи послуг. Відповідальність за незабезпечення прийому платіжних карток для здійснення розрахунків за продані товари застосовується додатково до штрафу за невикористання Вимог закону про РРО.

У разі виявлення здійснення розрахункових операцій через РРО та ПРРО з фіскальним режимом роботи; невидачі відповідного розрахункового документа  законодавством передбачено штраф в розмірі:

100% вартості реалізованих з порушеннями товарів, робіт чи послуг – за перше таке порушення;

150% вартості реалізованих з порушеннями товарів, робіт чи послуг – за кожне наступне виявлення порушення.

У разі проведення розрахункових операцій через РРО або ПРРО без використання режиму програмування  найменування кожного підакцизного  товару із зазначенням коду товарноїпідкатегорії згідно з УКТ ЗЕД ціни товару та обліку його кількості  застосовується штраф у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів.

 

2024 © Усі права захищено
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше