КОГО МОЖУТЬ ПОЗБАВИТИ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ
КОГО МОЖУТЬ ПОЗБАВИТИ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН: РОЗ’ЯСНЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ
У зоні ризику кілька категорій українців
В Україні субсидію на сплату житлово-комунальних послуг призначають сім'ям, чиї доходи не дозволяють самостійно в повному обсязі їх сплатити.
Субсидію призначають сім'ям, чиї витрати на оплату комуналки перевищують 15% від спільного середньомісячного доходу.
Проте, є кілька категорій громадян, які не можуть розраховувати на допомогу навіть за малих доходів.
За словами директорки департаменту Пенсійного фонду України Олени Охріменко, найчастішими причинами відмови у призначенні субсидії є:
Якщо хтось із членів сім'ї протягом останнього року здійснив покупку на суму понад 50 тис. грн, то у наданні субсидії домогосподарству можуть відмовити.
Не зможуть претендувати на отримання субсидії також громадяни, які володіють автомобілем, з року випуску якого ще не минуло 5 років.
Не отримають субсидію і ті сім'ї, у власності яких є два або більше автомобілів «молодше» 15 років.
Право на субсидію також можна втратити навіть при малих доходах і статках, якщо хтось із повнолітніх, працездатних членів родини ніде не працює, не перебуває на обліку як безробітний, та ніде не навчається.
А ще доволі розповсюдженою причиною відмови у наданні соціальної виплати є заборгованість. Варто протягом 3-х місяців накопичити борг за сплату комунальних послуг на суму понад 680 грн., і домогосподарство можуть позбавити виплати субсидії.
Вихід із цієї ситуації лише один, зазначає експертка - укласти договір про реструктуризацію боргу, або його погасити. У такому разі право на отримання субсидії повертається.
Подавати заявку на отримання субсидії можуть і переселенці. Ця категорія українців має право претендувати на пільгу навіть за відсутності договору про оренду житла. Щоб подати заявку на отримання виплат, не обов'язково відвідувати відділення Пенсійного фонду. Це можна зробити й онлайн. Аби заявку було прийнято, до неї ВПО мають долучити довідку про отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначена фактична адреса проживання.