Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Галицинівська ОТГ – ВАЖЛИВА  ІНФОРМАЦІЯ !!!

Новина
17.06.2021

Галицинівська ОТГ – ВАЖЛИВА  ІНФОРМАЦІЯ !!! (ЦЗ та БЖД)

Дії після повені, паводка :

 1. Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, немає провалин у будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття.
 2. Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку.
 3. Обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені.
 4. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду й домашніх речей та прилеглої до будинку території.
 5. Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об’єму води на добу.
 6. Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування.
 7. Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбудьтеся їх та консервації, що була затоплена водою й отримала ушкодження.
 8. Усе майно, що було затоплене, підлягає дезінфекції.
 9. Дізнайтеся в органах місцевого самоврядування адреси організацій, які відповідають за надання допомоги  потерпілому  населенню.(переробити під себе)

Дії під час грози :

Ураження блискавкою лікарі прирівнюють до дії на організм електричного струму високої напруги. Така травма руйнує нервову систему, розладнує дихання, серцеву діяльність. На шкірі потерпілих лишаються характерні сліди, так звані "знаки блискавки" - червоні смуги, опіки. 88-96 відсотків уражених спершу втрачають свідомість.

При ураженні блискавкою, насамперед, постраждалого необхідно:

 • роздягнути, облити йому голову холодною водою та, за можливістю, обгорнути тіло мокрим холодним простирадлом.
 • якщо людина ще не отямилася, слід негайно розпочати проведення реанімаційних заходів та якнайшвидше викликати швидку медичну допомогу.
 • якщо людина зовнішньо отямилася, у неї можуть виявитися серйозні ушкодження внутрішніх органів і вона потребує медичної допомоги.

 

Пам'ятайте! Постраждалий від удару блискавки може мати переломи, навіть хребта, тому переміщати його необхідно дуже обережно.

Поради щодо поводження під час грози:

- виключити радіоустановки й телевізори з антеною;

- не можна ховатися під шатами дерев, особливо коли негода застає в полі, на відкритій місцевості (третина усіх потерпілих від блискавки уражена саме під деревами);

- якщо ви плаваєте чи знаходитеся в човні, слід якнайшвидше вибратися на берег. Вода є провідником електрики;

- у відкритому полі не слід переносити лопати, граблі, вила;

- небезпечно наближатися за такої погоди й до телеграфних стовпів або опор ліній електропередач;

- неприпустимо їздити на велосипеді, мотоциклі чи коні, працювати на тракторі;

- не можна в цей час лишатися на спортивних майданчиках, пляжах, на подвір'ї;

- якщо гроза застала в поході, тримайтеся якомога далі від вершин гірських хребтів, особливо їхніх піків;

- уникайте сусідства з водонапірними баштами, металевими трубами, дротами, залізними огорожами;

- за винятком екстрених випадків намагайтеся не користуватися телефоном;

- якщо гроза застала в автотранспорті, то слід лишатися на місці і ні в якому разі не виходити назовні. Якщо ж украй необхідно вибратись, треба уникати одночасного контакту з землею й металевим корпусом автомобіля - найкраще вистрибнути з машини;

- знаходячись у будинку, тримайтеся далі від дверей, вікон, каміна, небезпечно також забиратися на горище;

- не рекомендується приймати під час грози душ або ванну;

- якщо ж сховатися ніде (скажімо, в чистім полі), треба сісти на землю, опустивши голову.

 

Дії під час землетрусу :

Якщо землетрус  виник під час перебування у будинку, найкраще за все протягом перших 20-30 секунд при можливості, вибігти із нього на відкрите місце (у більшості випадків, з моменту, коли починають відчуватися коливання, і до того, як їх сила зросте до 7-8 балів і з'явиться небезпека руйнування будівель, споруд проходить 20-30 с.). Опинившись на вулиці, треба відбігти

від будинку або іншої споруди на середину вулиці або до будь-якого іншого вільного від забудови місця, оскільки найчастіше травми та поранення можуть бути нанесені уламками скла, шиферу, черепиці, шматками дахового заліза, дошками, вивісками та іншими предметами. Особливу небезпеку становлять обірвані та обвислі дроти електричної мережі.

Якщо не вдалось вибігти на вулицю, потрібно розкрити вхідні двері будинку чи квартири і стати в них. Можна сховатись під стіл, у шафу і закрити обличчя рукам, щоб не поранитись битим склом, картинами, світильниками. У всіх випадках потрібно остерігатися падіння штукатурки, арматури, плит перекриття, полиць з посудом та інших предметів, триматися подалі від вікон, скляних перегородок тощо. Не варто стрибати у вікно, перебуваючи вище першого поверху.

Найбільш безпечне місце у приміщенні - дверні отвори в капітальних несучих стінах, кути утворені капітальними стінами, місця під несучими колонами і балками каркасу будівлі.

Під час перебування в автомобілі, автобусі або іншому транспорті краще зупинитись і залишатись на місці до закінчення поштовхів. В автобусі не потрібно бити вікна і кидатися до дверей, створюючи тим самим паніку і можливість травм. Водії автобусів, трамваїв, тролейбусів самі зупинять транспортний засіб і відкриють двері.

 

Дії після землетрусу :                                                                                                                                      Зусилля усіх людей, які не потерпіли від землетрусу і не мають ушкоджень, повинні бути зосереджені, насамперед, на розшук, вивільнення з під завалів та наданні першої медичної допомоги потерпілим. Необхідно у першу чергу потурбуватися про дітей, хворих, людей літнього віку, вагітних жінок. Перевірити чи є пошкодження ліній електро-, водо- і газопостачання. Категорично заборонено користуватись відкритим вогнем! Спускаючись сходами з верхніх поверхів, потрібно бути обережним - можуть бути пошкоджені не тільки сходинки, а й цілі елементи сходових прольотів. Не можна заходити у напівзруйновані  будинки  або бути близько біля них. Потрібно бути готовим до повторних  поштовхів, вони можуть виникнути через декілька годин, а інколи і діб. Як правило, повторні поштовхи дещо слабші  за перші.

 

Дії  під час урагану :

– закрити вікна та відійти від них подалі;

– сховатися у внутрішніх приміщеннях;

– загасити вогонь у грубах, вимкнути електро- та газопостачання; 

– обминати хиткі будівлі та будинки з хитким дахом, якщо лихо застало вас на вулиці. Вони руйнуються дуже швидко. По можливості сховайтеся в підвал найближчого будинку;

– якщо ви на відкритій місцевості, сховайтеся на дні будь-якого заглиблення.

 

Пам’ятайте, що треба робити при загрозі штормового попередження та під час стихійного лиха:

 

v уважно слухайте інформацію по телевізору та радіоприймачу про ситуацію (час, напрямок руху та силу вітру), рекомендації про порядок дій;

v зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям і людям похилого віку;

v підготуйте документи, одяг і зберіть найнеобхідніші й цінні речі, невеликий запас продуктів харчування на кілька днів, питну воду, медикаменти, кишеньковий ліхтарик, приймач на батарейках;

v підготуйте до відключення електромережі, закрийте газові крани, загасіть вогонь у грубах;

v поставте на підлогу речі, які можуть впасти і спричинити травми, не ставте ліжко біля вікна;

v щільно зачиніть вікна, двері, горищні люки і вентиляційні отвори;

v віконне скло заклейте по можливості, захистіть віконницями або  щитами;

v перейдіть у більш стійку капітальну будівлю, сховайтеся в підвалі або віддаленому від дерев і будинків погребі;

v якщо ви у човні й отримали штормове попередження або бачите наближення поганої погоди, негайно пливіть до берега; 

v зупиніться, якщо ви їдете автомобілем – виходьте і швидко ховайтеся у міцній будівлі або на дні будь-якого заглиблення;

v уникайте різноманітних споруд підвищеного ризику.

2021 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше